Jabłecznik na cieście z amoniakiem

Ciasta z owocami » Jabłecznik na cieście z amoniakiem

Ciasto z amoniakiem

60 dag mąki pszennej
20 dag margaryny
20 dag cukru
3 jajka
1 płaska łyżeczka proszku do pieczenia
1 płaska łyżeczka amoniaku (węglan amonu)

 

Ucieramy margarynę z cukrem aż się cukier rozpuści. Następnie nie przerywając ucierania dajemy po jednym jajku. Mąkę przesiewamy i mieszamy z proszkiem do pieczenia i amoniakiem. Wsypujemy stopniowo do utartej margaryny. Ucieramy wszystko razem. Gotowe ciasto chłodzimy lodówce przez 30 minut. Pieczemy trzy jednakowe placki przez 20 minut w temperaturze 190 stopni.

 

Ponadto

1 i 1/2 kg jabłek
3 łyżki cukru
1 galaretka

Jabłka obieramy i ścieramy na tarce o grubych oczkach. W garnku podsmażamy te jabłka z 3 łyżkami cukru przez 10 minut. Zdejmujemy z ognia, wsypujemy galaretkę i mieszamy aż się rozpuści. Zostawiamy do przestudzenia.

 

Wykonanie

Na pierwszy placek dajemy połowę jabłek, przykrywamy drugim plackiem dajemy pozostałe jabłka i przykrywamy trzecim plackiem. Placek najlepszy jest na drugi dzień kiedy trochę zmięknie. Piekłam w blaszce o wymiarach 25x36 cm.

Zdjęcia na tej stronie są moją własnością nie wyrażam zgody na ich rozpowszechnianie i wykorzystywanie bez mojej wiedzy i zgody.
Zdjęcia podlegają ochronie zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 luty 1994r DZ.U. 1994r Nr 24 poz.83 z późn.zm.
Facebook